Güncel

HBDH:6 Mayıs Yenilmezlik Destanımızdır!

6 Mayıs 1972'de üç fidanın idam edilişlerinin 49. yılında Halkların Birleşik Devrim hareekti tarafından bir açıklama yayımlandı

“Türkiye ve Kürdistan topraklarında Birleşik Devrim güçlü, yıkılmaz ve tarihsel köklere sahiptir. Devrime inanç, savaşçılık, uzlaşmazlık, kararlılık, bedel ödemeyi göze almak, cüret etmek gibi devrim yolunda yürüyen bir hareket için yaratılmak ve sürdürülmek zorunda olunan bir çok olgu, Türkiye ve Kürdistan Birleşik Devriminin köklerinde saklıdır.

71 Devrimci çıkışı bu köklerin aranması gereken yerdir.  Şimdi Birleşik Devrim mücadelesinin yeşerttiği ve göğe, zafere, devrime doğru uzanan bütün dallarımızın kökleri ve en değerli yaşam gücü oradadır.” sözleriyle başlayan açıklamada, üç fidanın Birleşik Devrimin ve Sosyalizme olan inancın yarattığı bir yenilmezlik destanı yarattığına vurgu yapıldı.

“Denizlerin devrim yürüyüşü, bugün birleşik devrim mücadelesinde ve bu mücadeleyle atılan her adımda sürüyor.”

www.hbdh-online.org’ta yer alan açıklamada şunlar kaydedildi:

“6 Mayıs’ta ölümsüzlüğe yürüyen büyük devrimci önderlerimiz Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan yoldaşlar Birleşik Devrimin ve Sosyalizme olan inancın yarattığı bir yenilmezlik destanıdırlar. Bu destan hakikatin gücünün, düzen “gerçek”lerine vurduğu güçlü, yıkıcı ve tarihsel bir darbedir aynı zamanda. 6 Mayıs ve Denizler, 1972 den bu güne etkilediği, ve yol gösterdiği binlerce genç devrimci ile devrimin ölümsüzlüğünün ispatı, Birleşik Devrim’in zafere kadar yürüyüşünü sürdüreceğinin en kararlı ilanıdır.

Kürdistan ve Türkiye topraklarında, birleşik devrim mücadelesi, Denizlerle, Mahirlerle, İbrahimlerle atılan tohumlardan bu yana hep var oldu. Belki henüz hedefine, devrime varamadı ama her türlü baskı ve katliama rağmen yok edilemedi, durdurulamadı da. On yıllardır süren birleşik devrim mücadelesi her zaman bir kurtuluş ve özgürlük umudu ve simgesi olarak yaşatıldı, sürdürüldü ve büyütüldü. Bu umudu söndürmeye, bitirmeye faşizmin hiçbir temsilcisinin gücü yetmedi. Aksine Birleşik Devrim’in tarihsel ilerleyişi bir çok faşist kurum ya da kişiliği tarihin çöplüğüne gömdü.

Bugün Denizlerin ölümsüzlüğünün 49. Yıldönümünü karşılarken onların tohumu olduğu Birleşik Devrim, şimdi yüzlerce Deniz’in, yüzlerce Yusuf’un, yüzlerce Hüseyin’in ellerinde yükselen bayraklarıyla hedefine doğru yürümeye devam ediyor. Denizlerin devrim yürüyüşü, bugün birleşik devrim mücadelesinde ve bu mücadeleyle atılan her adımda sürüyor.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu