Güncel

Ömer Faruk Gergerlioğlu: Zindana atsan da etkili muhalefet yaparız

Hapis cezasının onanmasının ardından tutuklanan Gergerlioğlu twitter hesabı üzerinden seslendi

Twitter paylaşımı bahanesiyle aldığı hapis cezası Yargıtay tarafından onanan Gergerlioğlu, AYM kararı beklenmeden, hakkındaki fezlekenin 17 Mart’ta Meclis’te okunmasının ardından milletvekilliği statüsünü kaybetmişti.

2 Nisan’da evinde yaka paça gözaltına alınan eski vekil rahatsızlanması nedeniyle kaldırıldığı hastanede anjiyo yapıldıktan sonra 3 Nisan’da hapishaneye götürülmüştü.

Twitter hesabı üzerinden seslenen Gergerlioğlu,  “Mücadele bitti mi? KHK soykırımı, insan kaçırmalar, hasta mahpusların cinayet gibi ölümü, Kürt sorunu bitti mi? Adalet nöbeti, Sincan Hapishanesi’nde devam ediyor. Hiç umutlanma ey iktidar! Zindana atsan da etkili muhalefet yaparız. Gücümüz halktan, haklılığımızdan geliyor” dedi.

Ardından açıklamalarına devam eden Gergerlioğlu şunları söyledi:

“Ne kadar da öfkelilermiş. Zulümlerini hep ortaya çıkardığım için… Zalimle aynı çuvala girmem. Nefret değil merhamet, zorbalık değil vicdan kazanacak.”

“Dünya; gaspla, haramilikle milletveklliği düşürülen siyasetçiye yapılanı gördün mü? Yargı darbesi, iktidarın meclise darbesi, meclis ve evinden zorbalıkla çıkartılma… Daha ne görsünler?”

“Eleştirel düşünce isteyen Bruno, 1600’de odunlar üstünde yakılmıştı. Yakılmadan önce cellat dilini kesmişti. Ya şimdi? Dillerimiz, zindanlarla kesilmek istenmiyor mu? Tarih, dil kesenlerin değil, dili kesilenlerin kazandığını gösteriyor. Hep insan hakları ve barış diyeceğiz.”

“Bedenimi buraya sığdırmaya çalışıyorlar ama ruhumuz mazlumlarla. Haluk hocalarla, helikopterle atılan Servet Turgut’la, küçük Ahmet Burhanlarla…”

“Kendi kütüphanesinden hediye ettiği “Vicdan, Zorbalığa Karşı” kitabını, arkadaşım Özcan bana verirken “Abi aynen senin hikayen” demişti. Kitabı okudum, herkese tavsiye ederim.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu